5 kroků k úspěšnému složení přijímaček
Jak se úspěšně připravit na jednotnou přijímací zkoušku a dostat se na vysněnou školu? Přečtěte si našich 5 tipů, díky kterým pro vás budou zkoušky hračka!
- Vytvořte si studijní plán a toho se držte.
- K přípravě na přijímací zkoušky si vytvořte plán s rozložením domácí přípravy a nastavte si, kdy se budete učení věnovat. Záleží na Vás, zdali preferujete učení spíše v ranních hodinách či odpoledních, je však dobré si stanovit jednu dobu, kterou si zafixujete jako svou rutinu.
- Nastavte si svoji testovou strategii.
- Každý máme svůj unikátní postup, jak jednotnou přijímací zkoušku řešit. Zkuste si pár testů nanečisto a zjistěte, jaký postup funguje u Vás. Pokud máte s nastavením strategie potíže, zkuste si test rozložit do dílčích částí a na ty se zaměřte. Pokud je pro vás klíčový čas, soustřeďte se na schopnost splnit všechny úlohy v daném časovém limitu. Pokud naopak bojujete s dlouhými texty v testech z českého jazyka, více pilujte čtení s porozuměním a tak dále.
- Rezervujte si místo v přípravném kurzu.
- Nejlépe s několikaměsíčním předstihem se začněte připravovat pod vedením lektorů a pedagogů. Nejlepší na takových kurzech je, že poznáte řadu lidí se stejným cílem, kteří pro Vás můžou být motivací. Navíc se dobře seznámíte s podobou CERMAT testů. Vyzkoušejte si to třeba s To dáš! Přijímačkami nanečisto.
- Učte se průběžně.
- Učte se co možná nejkonzistentněji, co dokážete. Cílem není trávit hodiny a hodiny zbytečným biflováním, které nikam nevede. Pokud přepálíte hned start a už měsíce před zkouškou vyhoříte, akorát se vynervujete. Nic není třeba přehánět. To by mohlo být kontraproduktivní. Naopak učením travte pár (desítek) minut každý den po celé trvání devátého ročníku.
- Nevzdávejte to.
- I když se zrovna nedaří, nevzdávejte to. Miřte vysoko a mějte školu na seznamu svých priorit na prvním místě. Pokud se něco nedaří, zkuste to jinak! Pamatujte, že i pokud se nezadaří, Vaše možnosti zůstanou otevřené a není všem dnům konec.