Přeskočit na obsah

Přijímačky nanečisto na SŠ

5 kroků k úspěšnému složení přijímaček

Jak se úspěšně připravit na jednotnou přijímací zkoušku a dostat se na vysněnou školu? Přečtěte si našich 5 tipů, díky kterým pro vás budou zkoušky hračka!

notepad, tablet, table-3299127.jpg
 1. Vytvořte si studijní plán a toho se držte.
  • K přípravě na přijímací zkoušky si vytvořte plán s rozložením domácí přípravy a nastavte si, kdy se budete učení věnovat. Záleží na Vás, zdali preferujete učení spíše v ranních hodinách či odpoledních, je však dobré si stanovit jednu dobu, kterou si zafixujete jako svou rutinu.
 2. Nastavte si svoji testovou strategii.
  •  Každý máme svůj unikátní postup, jak jednotnou přijímací zkoušku řešit. Zkuste si pár testů nanečisto a zjistěte, jaký postup funguje u Vás. Pokud máte s nastavením strategie potíže, zkuste si test rozložit do dílčích částí a na ty se zaměřte. Pokud je pro vás klíčový čas, soustřeďte se na schopnost splnit všechny úlohy v daném časovém limitu. Pokud naopak bojujete s dlouhými texty v testech z českého jazyka, více pilujte čtení s porozuměním a tak dále.
 3. Rezervujte si místo v přípravném kurzu.
  • Nejlépe s několikaměsíčním předstihem se začněte připravovat pod vedením lektorů a pedagogů. Nejlepší na takových kurzech je, že poznáte řadu lidí se stejným cílem, kteří pro Vás můžou být motivací. Navíc se dobře seznámíte s podobou CERMAT testů. Vyzkoušejte si to třeba s To dáš! Přijímačkami nanečisto.
 4. Učte se průběžně.
  •  Učte se co možná nejkonzistentněji, co dokážete. Cílem není trávit hodiny a hodiny zbytečným biflováním, které nikam nevede. Pokud přepálíte hned start a už měsíce před zkouškou vyhoříte, akorát se vynervujete. Nic není třeba přehánět. To by mohlo být kontraproduktivní. Naopak učením travte pár (desítek) minut každý den po celé trvání devátého ročníku.
 5. Nevzdávejte to.
  • I když se zrovna nedaří, nevzdávejte to. Miřte vysoko a mějte školu na seznamu svých priorit na prvním místě. Pokud se něco nedaří, zkuste to jinak! Pamatujte, že i pokud se nezadaří, Vaše možnosti zůstanou otevřené a není všem dnům konec.