Léto 2023 – co podniknout?

Léto 2023 – co podniknout?

Po celém roce chození do školy mají děti zasloužené prázdniny. Dva měsíce znamenají spoustu času nejen na pořádný odpočinek, ale i na prožití spousty skvělých zážitků. Proto dnes přicházíme hned s pěti tipy, jak udělat léto 2023 nezapomenutelné.

1. Vyrazte do přírody

Stanování se pro mnohé bezpochyby řadí do kategorie ohromných zážitků. Ať už si vezmete stan, nebo přespíte pod širákem, děti si to určitě užijí. Když k tomu ještě přidáte piknik nebo posezení u táboráku třeba s opékáním buřtů, jistě navodíte tak skvělou atmosféru, že se na výlet do přírody bude vzpomínat ještě dlouho.

léto 2023

2. Letní kino

Pokud vaše dítě rádo sleduje televizi nebo filmy a seriály přes internet, je tento tip přesně pro vás. Vyrazte společně do letního kina a nakombinujte tak koníček vašeho dítěte s letním obdobím. Dívat se na film doma a sledovat ho venku se velice liší atmosférou – pod širým nebem bývá naprosto skvělá, skoro až kouzelná.

3. Kolo, brusle a jiné sporty

Máte-li naopak chuť na něco akčnějšího, určitě obujte tenisky a vyhoupněte se s dětmi na sedlo kola. Anebo rovnou kolečka nasaďte na nohy a vydejte se na projížďku na kolečkových bruslích. Při sportování se vyplavují endorfiny, díky kterým se cítíme dobře, takže se na vyjížďce zaručeně všichni zasmějí. Udělejte si léto 2023 aktivní!

4. Voda

Co by to bylo za léto, kdyby v něm alespoň trochu nefigurovala voda! Co si takhle pronajmout loďku či raft a vyrazit zdolat nějakou řeku? Ať už si vyberete Sázavu, Nežárku, Ohři či jakoukoli jinou řeku, určitě si takový výlet všichni užijete. Jen si nezapomeňte čepici, opalovací krém a repelent. A pokud se vám nechce přímo na loď, můžete si někde jen tak zaplavat či si půjčit paddleboard nebo šlapadlo.

5. Výlety vlakem

Mnozí lidé tvrdí, že za pořádný výlet se počítá jen ten, na který se člověk dopraví jinak než autem. A pokud vaše děti nejsou zvyklé dojíždět někam běžně vlakem, je tento tip zajisté pro vás. Když budete vyrážet na starodávný hrad, líbivou přehradu nebo třeba na prohlídku vedlejšího města, zkuste na cestu vyměnit auto za vlak. Přidá to vašemu výletu trochu dobrodružnější atmosféru.

Nebyl by to pořádný výlet, abyste si na něj nevzali i něco k snědku. Mrkněte do článku na následujícím odkazu, jak na pořádnou svačinu, která se hodí nejen do školy, ale i na túru.

Doufáme, že jsme vám tipy na aktivity pro léto 2023 vdechli trochu inspirace a že vaše děti prožijí perfektní léto, na které budou dlouho vzpomínat.

Další tipy na aktivity s dětmi:


Osobní zóna je prostředí, kde jsou veškeré informace k přípravě na přijímací zkoušky na jednom místě.

Konkrétně tam najdete:

Který se hodí pro koho?

Tomáš je z Berouna a na zkouškách se nejvíc bojí toho, že se nedokáže dlouho soustředit – tudíž bude „sekat chyby“ z nepozornosti. Proto dojíždí každou neděli na Přijímačky nanečisto. Je to pro něj ideální kombinace, protože nepřijde o atmosféru plné třídy, ale současně nemusí být v Praze celý den. Jakmile testy napíše, odjíždí domů s opravenými a obodovanými archy a dá si zaslouženou pauzu. V klidu se pak podívá na videorozbory – především na ty úlohy, u kterých váhal či chyboval. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jednu konstrukční úlohu a pak? Má hotovo. Kamarádi čekají!

Bára je z Olomouce, chce přesnou a užitečnou přípravu, která ji ale bude zároveň bavit. Každou neděli tak absolvuje přijímačkový den distančně. „Není to nuda? Není to k ničemu?,“ ptají se spolužáci. Bára na to ale není sama – zkouškou ji provede přátelský průvodce, takže jí neuniknou žádné pokyny ani tipy a triky. Zkoušku dělá s přesnou časomírou, slyší i zvuky třídy – úplně zapomene, že je sama v pokoji! Navíc se může živého průvodce v průběhu zkoušky na cokoli zeptat. Nakonec si dle přesných instrukcí archy opraví a oboduje. Tím získá obrovskou výhodu, protože pozná Cermat bodování a už nikdy nebude váhat, „co se uznává a co ne“. V klidu se pak podívá na videorozbory – u matematiky na celý, u češtiny se dívá jen na ty úlohy, u kterých chybovala. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jedny druhy přísudku a jde si užít zbytek víkendu.

Lucka je z Prahy. Na zkouškách ji nejvíc děsí stres a zameškaná látka – co když bude v testu něco, na co náhodou ve škole chyběla a látku se nedoučila? Proto chodí každou sobotu prezenčně na Přijímačky nanečisto – opakovaně se dostává do situace, kdy píše test ve třídě s ostatními žáky a zbavuje se tak stresu. Každou sobotu také absolvuje 2 x 60 minut výuky naživo s učiteli, kde postupně doplní, co nepochytila ve škole. Jakmile má hotovo, jde domů s opravenými a obodovanými záznamovými archy a může zbytek víkendu odpočívat. Pokud se potřebuje k řešení vrátit, dokoupí si videorozbory podrobného rozboru řešení k testům (380 Kč).

David závodně plave a rád tráví víkendy na chatě, takže potřebuje být flexibilní. Někdy proto dělá přijímačkový den distančně z domova, někdy přijde v neděli (s podrobným rozborem), aby ještě stihl trénink a když zrovna nemá v sobotu závody, přijde na Přijímačky prezenčně (se základním rozborem). Z přípravy si tak vždy odnese maximum a do toho stíhá všechny koníčky. Ideální, že?