Harmonogram školního roku 2023/24

Harmonogram školního roku 2023/24

Zamýšlíte se nad tím, kdy vás co čeká v letošním školním roce 2023/24? V tomto článku najdete harmonogram školního roku 2023/24, takže se nemusíte bát, že by vám něco důležitého uteklo.

Harmonogram školního roku – 1. pololetí 2023/24

Školní rok začal v pondělí 4. září, takže letos byly o pár dnů delší prázdniny, kdy jste ještě mohli užívat a čerpat síly. Samozřejmě nesmíme v tomto výčtu opomenout prázdniny a hned první, které vás čekají, jsou prázdniny podzimní. Ty v tento školní rok připadají na čtvrtek 26. října a pátek 27. října

Informace pro deváťáky: příprava na přijímačky na SŠ

Pro ty z vás, kteří se tento školní rok budete hlásit na střední školy, je důležitá následující informace – v listopadu začínají přípravné kurzy na přijímačky. Naše příprava Přijímačky nanečisto startuje první listopadový víkend: 4. a 5. listopadu. Ještě stále si můžete zajistit své místo!

Veletrh středních škol a Vánoce

V listopadu se také pořádá veletrh středních škol Schola Pragensis, takže pokud o něj máte zájem, zapište si datum 23.–⁠25. listopadu. V prosinci se zajisté všichni těšíte na Vánoce a na vánoční prázdniny, které letos začínají v sobotu 23. a končí až v úterý 2. ledna v následujícím roce. Do školy se tedy znovu vydáte až ve středu 3. ledna.

V prvním pololetí je velmi důležité ještě jedno datum, a tím myslíme samozřejmě 31. ledna, kdy se předává pololetní vysvědčení. Pololetní prázdniny však tentokrát nepřipadají hned na další den, nýbrž až na pátek 2. února, takže z nich bude hezký prodloužený víkend.

harmonogram školního roku

Harmonogram školního roku – 2. pololetí 2023/24

Jarní prázdniny a Velikonoce 2024

Ve druhém pololetí vás samozřejmě neminou jarní prázdniny, které se však datem liší podle místa, kam chodíte do školy. Jako obvykle však připadají na únor a březen. Přehledně vypsané je najdete zde. Dalším důležitým volnem jsou Velikonoce, na které se příští rok můžeme těšit 28. března až 1. dubna.

Termíny přijímaček na SŠ a víceletá gymnázia

Kdo se tento rok budete hlásit na střední školy, zaznačte si výrazně data 12. a 15. dubna 2024, jelikož to jsou dny, ve kterých proběhnou první řádné termíny přijímací zkoušky na čtyřleté a nástavbové obory na SŠ. Termíny přijímaček na šesti a osmiletá gymnázia budou 16. a 17. dubna. Pro všechny obory společné jsou náhradní termíny přijímacích zkoušek ve dnech 29. a 30. dubna. Poslední školní den připadá už na pátek 28. června, tudíž velké letní prázdniny začínají již 29. června.

Přejeme hodně štěstí a úspěchů v novém školním roce 2023/24!

 Přehledný harmonogram školního roku 2023/24:

  • 4. 9. – začátek školního roku
  • 26.–27. 10. – podzimní prázdniny
  • 4.–5. 11. – první víkend Přijímaček nanečisto
  • 23.–25. 11. – veletrh středních škol Schola Pragensis
  • 23. 12.–2. 1. – vánoční prázdniny
  • 31. 1. – pololetní vysvědčení
  • 2. 2. – pololetní prázdniny
  • únor/březen – jarní prázdniny
  • 28. 3.–1. 4. – Velikonoce
  • 13.–14. 4. – přijímací zkoušky na SŠ
  • 28. 6. – poslední školní den
  • 29. 6.–31. 8. – letní prázdniny

Osobní zóna je prostředí, kde jsou veškeré informace k přípravě na přijímací zkoušky na jednom místě.

Konkrétně tam najdete:

Který se hodí pro koho?

Tomáš je z Berouna a na zkouškách se nejvíc bojí toho, že se nedokáže dlouho soustředit – tudíž bude „sekat chyby“ z nepozornosti. Proto dojíždí každou neděli na Přijímačky nanečisto. Je to pro něj ideální kombinace, protože nepřijde o atmosféru plné třídy, ale současně nemusí být v Praze celý den. Jakmile testy napíše, odjíždí domů s opravenými a obodovanými archy a dá si zaslouženou pauzu. V klidu se pak podívá na videorozbory – především na ty úlohy, u kterých váhal či chyboval. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jednu konstrukční úlohu a pak? Má hotovo. Kamarádi čekají!

Bára je z Olomouce, chce přesnou a užitečnou přípravu, která ji ale bude zároveň bavit. Každou neděli tak absolvuje přijímačkový den distančně. „Není to nuda? Není to k ničemu?,“ ptají se spolužáci. Bára na to ale není sama – zkouškou ji provede přátelský průvodce, takže jí neuniknou žádné pokyny ani tipy a triky. Zkoušku dělá s přesnou časomírou, slyší i zvuky třídy – úplně zapomene, že je sama v pokoji! Navíc se může živého průvodce v průběhu zkoušky na cokoli zeptat. Nakonec si dle přesných instrukcí archy opraví a oboduje. Tím získá obrovskou výhodu, protože pozná Cermat bodování a už nikdy nebude váhat, „co se uznává a co ne“. V klidu se pak podívá na videorozbory – u matematiky na celý, u češtiny se dívá jen na ty úlohy, u kterých chybovala. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jedny druhy přísudku a jde si užít zbytek víkendu.

Lucka je z Prahy. Na zkouškách ji nejvíc děsí stres a zameškaná látka – co když bude v testu něco, na co náhodou ve škole chyběla a látku se nedoučila? Proto chodí každou sobotu prezenčně na Přijímačky nanečisto – opakovaně se dostává do situace, kdy píše test ve třídě s ostatními žáky a zbavuje se tak stresu. Každou sobotu také absolvuje 2 x 60 minut výuky naživo s učiteli, kde postupně doplní, co nepochytila ve škole. Jakmile má hotovo, jde domů s opravenými a obodovanými záznamovými archy a může zbytek víkendu odpočívat. Pokud se potřebuje k řešení vrátit, dokoupí si videorozbory podrobného rozboru řešení k testům (380 Kč).

David závodně plave a rád tráví víkendy na chatě, takže potřebuje být flexibilní. Někdy proto dělá přijímačkový den distančně z domova, někdy přijde v neděli (s podrobným rozborem), aby ještě stihl trénink a když zrovna nemá v sobotu závody, přijde na Přijímačky prezenčně (se základním rozborem). Z přípravy si tak vždy odnese maximum a do toho stíhá všechny koníčky. Ideální, že?