Jak mít co nejvíce bodů u přijímaček? 3 tipy, jak nahnat body

Lámete si hlavu s tím, jak se teď ještě zlepšit v přípravě na přijímačky a jak nahnat co nejvíce bodů u přijímaček? Máme pro vás několik tipů, jak zvládnout Cermat testy s co nejvíce body!
Jak nahnat co nejvíce bodů u přijímaček?
Přijímačky se pomalu, ale jistě blíží, a vám se možná zdá, že se při tréninku příliš nelepšíte. Pokud si zkoušíte psaní testů často, nebojte se neúspěchu. Je možné, že jste zrovna měli špatný den a to, že se vám občas něco nepovede, je normální. Jak se ale zlepšit a mít co nejvíce bodů u přijímaček?
💡3 tipy jak se bodově zlepšit u přijímaček
Vaše body z přijímaček nanečisto stagnují a lámete si hlavu, jak se motivovat k učení a mít co nejvíce bodů u přijímaček? Máme pro vás tři tipy, jak si udělat v úlohách pořádek a na co se pro bodové zlepšení zaměřit.
Tip č. 1: Udělejte si přehled o úlohách
Pokud máte pocit, že se příliš nezlepšujete nebo jste nějaký přípravný pokus zkazili, určitě jste vždy alespoň nějaké body získali. Zjistěte si, kolik bodů z českého jazyka a z matematiky potřebujete, abyste se dostali na vaši vysněnou školu. Podívejte se na bodové hranice pro přijetí z minulých let a pokud se připravujete na přijímačkách nanečisto To dáš!, počet potřebných bodů najdete po přihlášení do osobní zóny v záložce Výsledky a statistiky.
Když víte, kolik bodů potřebujete získat, vezměte si zadání testu, zelenou a červenou tužku. Zeleně si zakroužkujte úlohy s body, které bezpečně získáte a můžete s nimi počítat. Červeně si naopak zakroužkujte úlohy s body, které chcete jako další v pořadí získat.
Úlohy, které jste si zakroužkovali zeleně by vás neměly zklamat. Jestli z nich občas ztrácíte body, zaměřte se na to, proč tomu tak je, a snažte se chyby eliminovat. Čísla úloh, které jste si zakroužkovali červenou barvou, si vypište na papír a vždy k nim připište počet bodů, který z nich můžete získat. Vytvoříte si tak plán úloh, na které se zaměříte, abyste se posunuli bodově dopředu. Zvládnutelné je posouvat se zhruba o pět bodů za týden.
Tip č. 2: Zabraňte chybám v tom, co víte, že umíte
Pokud víte, že vám některé typy úloh opravdu jdou, jsou to pro vás téměř body zadarmo. Byla by velká škoda, kdybyste o ně třeba vlivem nepozornosti přišli a neměli tak co nejvíce bodů u přijímaček. Pokud jste například dobří v rovnicích, je škoda z nich dostat pouze 3 body ze 4.
Abyste získali plný počet bodů, zkuste zpomalit, v matematice si nepočítat z hlavy a dělat vždy jen jeden krok. V českém jazyce si po sobě vždy odpověď přečtěte a zkontrolujte, zda jste nezapomněli na diakritiku či zda jste odpověď zapsali pravopisně správně. Zamezíte tím zbytečným chybám a cenné body vám tak neutečou.
Tip č. 3: Doučte se to, co se v testech vždy objevuje
Kromě toho, že si po opravě testu můžete projít úlohy, ve kterých jste chybovali a poučíte se tak z vlastních chyb, se můžete zaměřit na trénování otázek, které se v testech vždy objevují.
Například v matematice se jedná o úpravu zlomku do základního tvaru, úpravu mnohočlenů či úpravu rovnic včetně rozpoznání, jestli rovnice nemá řešení, nebo má nekonečně mnoho řešení. Dále se často objevují výpočty s druhou mocninou a odmocninou, trojčlenka, procenta nebo úlohy na společnou práci či pohyb.
Nezapomínejte, že v tom nejste sami a vytrvejte v přípravě. Právě tak získáte co nejvíce bodů a můžete zažít úspěch u přijímaček. To dáte!