Tipy na vánoční dárky pro deváťáky

Tipy na vánoční dárky pro deváťáky

Vánoce jsou svátky plné radosti a pohody. Milovníci cukroví si užívají plné mísy sladkostí, pohádkoví nadšenci tráví čas u televize, děti u oken vyhlížejí Ježíška a doufají, že se pod stromečkem objeví  právě ten dárek, o který si napsaly. Jak se ale trefit do vkusu starším dětem, kteří už dopis za okno nedávají? Dárky pro deváťáky mohou být oříšek…

Jestli si právě s tímhle dotazem lámete hlavu, pak je tento článek přímo pro vás máme zde několik tipů na vánoční dárky pro žáky devátých tříd

Předplatné přijímaček nanečisto 

Nechte své děti, aby si u To dáš! ozkoušely, jak to u ostrých přijímaček chodí a staly se z nich mistři v Cermat testech. Vyberte pro svého deváťáka předplatné přijímačkových dní, které mu a vaší rodině bude nejvíce vyhovovat. Čím větší počet účastí  zvolíte, tím vyšší bude šance na úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek. V rámci předplatného lze dle volných kapacit kombinovat a libovolně měnit tři formy přípravy. Jedná se o prezenční (základní), prezenční (podrobná) a distanční až do čtvrtečního poledne před daným víkendem.

Nová kancelářská židle do pokoje  

V období přijímacích zkoušek tráví deváťák u svého pracovního stolu většinu svého času. Aby si ho alespoň částečně zpříjemnil a učení mu rychleji utíkalo, vhodným dárkem pro deváťáka by mohla být nová kancelářská židle, která bude pohodlná i na dlouhé sezení a navíc šetrná k jeho zádům.

Dárky pro deváťáky: předplatné Spotify 

Nedílnou součástí aktivní přípravy na jednotné přijímací zkoušky je i relax.  Spotify patří mezi nejoblíbenější digitální službu, nabízející přístup k milionům skladeb a podcastům, při kterých se velmi dobře odpočívá, ale zároveň mohou být i přínosné a mnohé z nich mají edukativní účely. Předplatné Spotify vybírejte přímo na stránkách této hudební platformy.

Dárek můžete obohatit ještě dobrým bylinkovým čajem s heřmánkem a meduňkou např. od SONNETOR, kde lze zakoupit připravené směsi na nervy nebo antistresovým balónkem, který pomáhá zvládat nervozitu. 

Ale nezapomeňte, největším darem pro deváťáka je podpora. Doufám, že jste se našimi dárky pro deváťáky inspirovali!

Další užitečné čtení

 

 


Osobní zóna je prostředí, kde jsou veškeré informace k přípravě na přijímací zkoušky na jednom místě.

Konkrétně tam najdete:

Který se hodí pro koho?

Tomáš je z Berouna a na zkouškách se nejvíc bojí toho, že se nedokáže dlouho soustředit – tudíž bude „sekat chyby“ z nepozornosti. Proto dojíždí každou neděli na Přijímačky nanečisto. Je to pro něj ideální kombinace, protože nepřijde o atmosféru plné třídy, ale současně nemusí být v Praze celý den. Jakmile testy napíše, odjíždí domů s opravenými a obodovanými archy a dá si zaslouženou pauzu. V klidu se pak podívá na videorozbory – především na ty úlohy, u kterých váhal či chyboval. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jednu konstrukční úlohu a pak? Má hotovo. Kamarádi čekají!

Bára je z Olomouce, chce přesnou a užitečnou přípravu, která ji ale bude zároveň bavit. Každou neděli tak absolvuje přijímačkový den distančně. „Není to nuda? Není to k ničemu?,“ ptají se spolužáci. Bára na to ale není sama – zkouškou ji provede přátelský průvodce, takže jí neuniknou žádné pokyny ani tipy a triky. Zkoušku dělá s přesnou časomírou, slyší i zvuky třídy – úplně zapomene, že je sama v pokoji! Navíc se může živého průvodce v průběhu zkoušky na cokoli zeptat. Nakonec si dle přesných instrukcí archy opraví a oboduje. Tím získá obrovskou výhodu, protože pozná Cermat bodování a už nikdy nebude váhat, „co se uznává a co ne“. V klidu se pak podívá na videorozbory – u matematiky na celý, u češtiny se dívá jen na ty úlohy, u kterých chybovala. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jedny druhy přísudku a jde si užít zbytek víkendu.

Lucka je z Prahy. Na zkouškách ji nejvíc děsí stres a zameškaná látka – co když bude v testu něco, na co náhodou ve škole chyběla a látku se nedoučila? Proto chodí každou sobotu prezenčně na Přijímačky nanečisto – opakovaně se dostává do situace, kdy píše test ve třídě s ostatními žáky a zbavuje se tak stresu. Každou sobotu také absolvuje 2 x 60 minut výuky naživo s učiteli, kde postupně doplní, co nepochytila ve škole. Jakmile má hotovo, jde domů s opravenými a obodovanými záznamovými archy a může zbytek víkendu odpočívat. Pokud se potřebuje k řešení vrátit, dokoupí si videorozbory podrobného rozboru řešení k testům (380 Kč).

David závodně plave a rád tráví víkendy na chatě, takže potřebuje být flexibilní. Někdy proto dělá přijímačkový den distančně z domova, někdy přijde v neděli (s podrobným rozborem), aby ještě stihl trénink a když zrovna nemá v sobotu závody, přijde na Přijímačky prezenčně (se základním rozborem). Z přípravy si tak vždy odnese maximum a do toho stíhá všechny koníčky. Ideální, že?