Příprava na přijímací zkoušky 2023/24 startuje

Příprava na přijímací zkoušky 2023/24 startuje

Začínáte s postupujícím podzimem uvažovat nad tím, co se bude dít ve druhém pololetí? Objevují se vám v hlavě myšlenky na přijímačky, které vás znejisťují nebo znervózňují? Nemějte strach, nemusíte se tím dál trápit, protože příprava na přijímací zkoušky, která vám dodá sebevědomí a jistotu, právě začíná.

Prezenční i distanční varianta

Chtěli byste si vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto ve školním prostředí s přesnou simulací atmosféry, která panuje při reálné zkoušce? Nebo byste raději trénovali v pohodlí domova? Každému vyhovuje něco jiného a obojí je možné, můžete si totiž vybrat mezi prezenční a distanční formou přípravy. Při prezenční formě si vyzkoušíte psaní přijímaček ve třídě s dalšími deváťáky, pokud zvolíte formu distanční, testy si vyplníte v klidu v pohodlí vlastního domova. Nebojte, atmosféru ostrých přijímaček zajistí například autentický šum třídy.

Příprava na přijímací zkoušky: termíny

Kromě formy máte na výběr také z mnoha termínů. Přijímačky nanečisto se konají vždy v sobotu a v neděli, při čemž první termín proběhne již na začátku listopadu, a to konkrétně 4. a 5. listopadu 2023. Každý víkend pro vás bude připravený nový, originální test, takže opravdu máte možnost vyzkoušet si mnoho různých variant s různými typy úloh, které vám přípravu na přijímací zkoušky velmi usnadní.

příprava na přijímací zkoušky

Testy

Testy jsou dohromady dva – jeden z českého jazyka a druhý z matematiky. Naše testy formou a typem úloh přesně odpovídají formě Cermatu, a to včetně jejich vyplňování do záznamového archu a bodování. Ukážeme vám, jak testy správně vyplnit, a poradíme vám i s výhodnými strategiemi vyplnění testu. V neposlední řadě se dozvíte, jak si efektivně rozvrhnout čas.

Výuka

Po napsání testu vás navíc čeká výuka, kde vám ukážeme, jak na řešení úloh. V prezenční základní formě se správný postup dozvíte rovnou ve třídě. V rámci prezenční podrobné formy a formy distanční pak ve videorozborech a webinářích s učiteli. K podrobným videorozborům se navíc můžete kdykoliv v průběhu školního roku vrátit. Na webinářích máte zase prostor se doptat na vše, co vám není jasné.

Příprava na přijímací zkoušky nemusí být děsivá ani stresující. Po vyzkoušení několika testů si na formu Cermat testu zvyknete a brzy si s nimi lehce poradíte. A pak už jen zazáříte u reálných přijímaček na jaře. Budeme vám držet palce! 😊

Příprava na přijímací zkoušky: další užitečné informace


Osobní zóna je prostředí, kde jsou veškeré informace k přípravě na přijímací zkoušky na jednom místě.

Konkrétně tam najdete:

Který se hodí pro koho?

Tomáš je z Berouna a na zkouškách se nejvíc bojí toho, že se nedokáže dlouho soustředit – tudíž bude „sekat chyby“ z nepozornosti. Proto dojíždí každou neděli na Přijímačky nanečisto. Je to pro něj ideální kombinace, protože nepřijde o atmosféru plné třídy, ale současně nemusí být v Praze celý den. Jakmile testy napíše, odjíždí domů s opravenými a obodovanými archy a dá si zaslouženou pauzu. V klidu se pak podívá na videorozbory – především na ty úlohy, u kterých váhal či chyboval. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jednu konstrukční úlohu a pak? Má hotovo. Kamarádi čekají!

Bára je z Olomouce, chce přesnou a užitečnou přípravu, která ji ale bude zároveň bavit. Každou neděli tak absolvuje přijímačkový den distančně. „Není to nuda? Není to k ničemu?,“ ptají se spolužáci. Bára na to ale není sama – zkouškou ji provede přátelský průvodce, takže jí neuniknou žádné pokyny ani tipy a triky. Zkoušku dělá s přesnou časomírou, slyší i zvuky třídy – úplně zapomene, že je sama v pokoji! Navíc se může živého průvodce v průběhu zkoušky na cokoli zeptat. Nakonec si dle přesných instrukcí archy opraví a oboduje. Tím získá obrovskou výhodu, protože pozná Cermat bodování a už nikdy nebude váhat, „co se uznává a co ne“. V klidu se pak podívá na videorozbory – u matematiky na celý, u češtiny se dívá jen na ty úlohy, u kterých chybovala. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jedny druhy přísudku a jde si užít zbytek víkendu.

Lucka je z Prahy. Na zkouškách ji nejvíc děsí stres a zameškaná látka – co když bude v testu něco, na co náhodou ve škole chyběla a látku se nedoučila? Proto chodí každou sobotu prezenčně na Přijímačky nanečisto – opakovaně se dostává do situace, kdy píše test ve třídě s ostatními žáky a zbavuje se tak stresu. Každou sobotu také absolvuje 2 x 60 minut výuky naživo s učiteli, kde postupně doplní, co nepochytila ve škole. Jakmile má hotovo, jde domů s opravenými a obodovanými záznamovými archy a může zbytek víkendu odpočívat. Pokud se potřebuje k řešení vrátit, dokoupí si videorozbory podrobného rozboru řešení k testům (380 Kč).

David závodně plave a rád tráví víkendy na chatě, takže potřebuje být flexibilní. Někdy proto dělá přijímačkový den distančně z domova, někdy přijde v neděli (s podrobným rozborem), aby ještě stihl trénink a když zrovna nemá v sobotu závody, přijde na Přijímačky prezenčně (se základním rozborem). Z přípravy si tak vždy odnese maximum a do toho stíhá všechny koníčky. Ideální, že?