Výsledky Cermat přijímacích zkoušek 2023

Výsledky Cermat přijímacích zkoušek 2023

 

💡 ZDE SI ZOBRAZÍTE VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK 2024 💡

Zajímá vás, jak vypadaly Cermat testy z českého jazyka a matematiky z letošních přijímaček na střední školy a jaké byly správné výsledky Cermat přijímacích zkoušek 2023? Máme pro vás zadání i řešení ostrých Cermat přijímacích zkoušek pro první i druhý řádný termín 2023.

Navíc máme ke každému z testů videorozbor se správným řešením a výsledky!

1. Výsledky Cermat přijímacích zkoušek 2023 – český jazyk

  • První řádný termín (C9PAD23C0T01) český jazyk ze 13. 4. 2023:

Didaktický test z českého jazyka (pdf)

Záznamový arch český jazyk (pdf)

Výsledky Cermat přijímaček český jazyk + videorozbor

Klíč správných řešení Cermat český jazyk (pdf)

  • Druhý řádný termín (C9PBD23C0T02) český jazyk ze 14. 4. 2023:

Didaktický test z českého jazyka (pdf)

Záznamový arch český jazyk (pdf)

Výsledky Cermat přijímaček český jazyk + videorozbor

Klíč správných řešení Cermat český jazyk (pdf)

2. Výsledky Cermat přijímacích zkoušek 2023 – matematika

  • První řádný termín (M9PAD23C0T01) matematika ze 13. 4. 2023:

Didaktický test z matematiky (pdf)

Záznamový arch matematika (pdf)

Výsledky Cermat přijímaček matematika + videorozbor

Klíč správných řešení Cermat matematika (pdf)

  • Druhý řádný termín (M9PBD23C0T02) matematika ze 14. 4. 2023:

Didaktický test z matematiky (pdf)

Záznamový arch matematika (pdf)

Výsledky Cermat přijímaček matematika + videorozbor

Klíč správných řešení Cermat matematika (pdf)

Výsledky Cermat přijímacích zkoušek 2023 známe – co dál?

Pokud jste přijati na střední školu, nezapomeňte do 10 pracovních dní podat zápisový lístek a to i v případě, že na druhou školu podáváte odvolání. Pakliže vás na žádnou střední školu nevzali, snažte se být v klidu a určitě podejte na obě školy odvolání. Jedině tak dáte škole vědět, že jste zájemci o uvolněná místa. Paralelně s odvoláním hledejte volná místa na SŠ ve 2. kole přijímacího řízení a hlaste se na ně.

Spousta žáků s dobrými výsledky u Cermat testů je po přijímacích zkouškách přijato na obě školy z přihlášky. Tito žáci však reálně podají zápisový lístek na jednu z těchto škol a tím uvolní místa pro zájemce na odvolání. Šance na přijetí na školu na odvolání je tudíž stále vysoká.

Pokud ani odvolání nevyjde, ještě je vysoká šance ve 2. kole přijímacího řízení. Přihlášky pro 2. kolo však mají svá specifika. Zde zjistíte, jak vyplnit a podat přihlášku ve 2. kole přijímacího řízení.

Přečtěte si další užitečné články na našem přijímačkovém blogu.


Osobní zóna je prostředí, kde jsou veškeré informace k přípravě na přijímací zkoušky na jednom místě.

Konkrétně tam najdete:

Který se hodí pro koho?

Tomáš je z Berouna a na zkouškách se nejvíc bojí toho, že se nedokáže dlouho soustředit – tudíž bude „sekat chyby“ z nepozornosti. Proto dojíždí každou neděli na Přijímačky nanečisto. Je to pro něj ideální kombinace, protože nepřijde o atmosféru plné třídy, ale současně nemusí být v Praze celý den. Jakmile testy napíše, odjíždí domů s opravenými a obodovanými archy a dá si zaslouženou pauzu. V klidu se pak podívá na videorozbory – především na ty úlohy, u kterých váhal či chyboval. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jednu konstrukční úlohu a pak? Má hotovo. Kamarádi čekají!

Bára je z Olomouce, chce přesnou a užitečnou přípravu, která ji ale bude zároveň bavit. Každou neděli tak absolvuje přijímačkový den distančně. „Není to nuda? Není to k ničemu?,“ ptají se spolužáci. Bára na to ale není sama – zkouškou ji provede přátelský průvodce, takže jí neuniknou žádné pokyny ani tipy a triky. Zkoušku dělá s přesnou časomírou, slyší i zvuky třídy – úplně zapomene, že je sama v pokoji! Navíc se může živého průvodce v průběhu zkoušky na cokoli zeptat. Nakonec si dle přesných instrukcí archy opraví a oboduje. Tím získá obrovskou výhodu, protože pozná Cermat bodování a už nikdy nebude váhat, „co se uznává a co ne“. V klidu se pak podívá na videorozbory – u matematiky na celý, u češtiny se dívá jen na ty úlohy, u kterých chybovala. Pustí si vysvětlení opakovaně, klidně trochu pomaleji, dokud vše nepochopí. Na chvíli se pak večer připojí k živému webináři, doptá se na jedny druhy přísudku a jde si užít zbytek víkendu.

Lucka je z Prahy. Na zkouškách ji nejvíc děsí stres a zameškaná látka – co když bude v testu něco, na co náhodou ve škole chyběla a látku se nedoučila? Proto chodí každou sobotu prezenčně na Přijímačky nanečisto – opakovaně se dostává do situace, kdy píše test ve třídě s ostatními žáky a zbavuje se tak stresu. Každou sobotu také absolvuje 2 x 60 minut výuky naživo s učiteli, kde postupně doplní, co nepochytila ve škole. Jakmile má hotovo, jde domů s opravenými a obodovanými záznamovými archy a může zbytek víkendu odpočívat. Pokud se potřebuje k řešení vrátit, dokoupí si videorozbory podrobného rozboru řešení k testům (380 Kč).

David závodně plave a rád tráví víkendy na chatě, takže potřebuje být flexibilní. Někdy proto dělá přijímačkový den distančně z domova, někdy přijde v neděli (s podrobným rozborem), aby ještě stihl trénink a když zrovna nemá v sobotu závody, přijde na Přijímačky prezenčně (se základním rozborem). Z přípravy si tak vždy odnese maximum a do toho stíhá všechny koníčky. Ideální, že?