Přeskočit na obsah

Přijímačky nanečisto na SŠ

Kdy se píší přijímačky na SŠ v roce 2023?

V našem novém článku pro vás máme informace o tom, kdy se píší přijímačky na SŠ v roce 2023, jaké druhy termínů jsou pro přijímací zkoušky vypsané a co znamenají.

Termín pro podání přihlášek na střední školy pro letošní rok (1. března 2023) již proběhl a vybrali jste dvě střední školy, kde budete konat jednotné přijímací zkoušky.

Přijímací zkoušky na střední školy se v 1. kole konají ve dvou řádných termínech a je možnost ve výjimečných případech přijímačky psát i v termínech náhradních. Na každé ze zvolených středních škol v přihlášce budete psát test z matematiky a test z českého jazyka, které připravila organizace CERMAT řízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Kdy se píší přijímačky na SŠ 2023 – řádný termín

Pro 1. kolo přijímacího řízení na SŠ jsou vypsané 2 řádné termíny jednotných přijímacích zkoušek. Přijímací zkouška na čtyřleté obory vzdělání se koná ve čtvrtek 13. dubna 2023  a v pátek 14. dubna 2023 od 8:30 hodin. V těchto termínech budete psát přijímací zkoušky do maturitních oborů  spolu s většinou všech deváťáků.

Řádné termíny přijímacích zkoušek na SŠ 2023:

  • 1. řádný termín – 13. dubna 2023 (čtvrtek) od 8:30
  • 2. řádný termín – 14. dubna 2023 (pátek) od 8:30

V prvním řádném termínu se píší přijímačky na první škole z přihlášky, zatímco ve druhém je půjdete psát na školu uvedenou v přihlášce na druhém místě. Školy vám na základě podaných přihlášek zašlou pozvánky s podrobnostmi.

Kdy se píší přijímačky na SŠ v roce 2023?

Kdy se píší přijímačky na SŠ 2023 – náhradní termín

V 1. kole přijímacího řízení jsou také vypsané 2 náhradní termíny přijímaček na SŠ.

Náhradní termíny přijímacích zkoušek na SŠ 2023:

  • 1. náhradní termín – 10. května 2023 (středa)
  • 2. náhradní termín – 11. května 2023 (čtvrtek)

Náhradní termín přijímacích zkoušek se vás týká v případě, že se např. z důvodu nemoci nemůžete k přijímačkám v prvním a druhém řádném termínu dostavit. V takovém případě musí zákonný zástupce žákovu neúčast omluvit. Omluvu je třeba doručit písemně řediteli příslušné střední školy, a to buď předem a nebo do 3 dnů po konání daného termínu.

Jak nejlépe napsat přijímačky?

V letošní konkurenci velmi silného ročníku žáků opouštějících deváté třídy je stěžejní včasná a důkladná příprava. Pro co nejlepší výsledky u přijímaček je velmi důležité vědět, jak CERMAT testy z českého jazyka a matematiky vypadají a jak se správně vyplňuje záznamový arch. Projděte si testy z minulých let, zjistěte, co umíte a v čem máte nedostatky. Na nedostatky se poté v přípravě zaměřte prioritně.

Pokud chcete pomoci s přípravou na přijímačky, neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme:

  • Ucelenou přípravu na přijímací zkoušky v prezenční i distanční formě.

  • Věrnou simulaci ostré přijímací zkoušky formátu CERMAT včetně našich originálních testových zadání.

  • Komplexní poradenství před i po přijímačkách pro rodiče i deváťáky samotné.

V neposlední řadě si určitě přečtěte naše další články s tipy, které vám pomohou se v přijímacích zkouškách na SŠ lépe zorientovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *